כתבת החודש

פאנג שוואי למשרד

כלים להעצמת העסק
אנחנו מבלים במשרד חלק נכבד מהיום. פותחים בו את הבוקר ולעיתים אף סוגרים את הערב.
אנחנו מנהלים את ההחלטות החשובות ביותר שלנו במהלך היום, בעת השהייה במשרד.
לפי תורת הפנג שואי אנו מוקפים באנרגיות אשר מעצבות את חיינו.
מערכות היחסים עם הסובב אותנו, הזדמנויות, התפתחות אישית, יחסים משפחתיים ועוד.
עקרון זה תקף גם לעולם העבודה, בין אם אנחנו שכירים, עצמאיים או בעלי עסק.
שינוי קטן במיקום שולחן העבודה או ארגון שונה של האובייקטים במשרד יכול להוביל לתוצאות משמעותיות. ביכולתו לעודד עבודה יצירתית ויעילה, להעניק עוצמה חדשה במקום העבודה, לקבוע האם העסק יישרוד לאורך זמן, ואף לשפר את מאזן הרווחים.
העקרונות שמשמשים יועצי פאנג שוואי  בבדיקת העסק זהים לאלו המשמשים לבדיקת בית.
תורת הפאנג שוואי מקיפה את כל תחומי החיים וניתן להקביל בין התחומים ה”משפחתיים” ל”משפחה עסקית”.
למשל: פינת הזוגיות – ידועה כאותו אזור שנרצה להפעיל בכדי לחזק זוגיות. ההקבלה העסקית תהיה שותפות. פינות הקריירה, שפע ומוניטין יקבלו משנה תוקף בעסק.

עקרון היין-יאנג רלוונטי גם לעסק. עסק שבו יש תנועת לקוחות, טלפונים, התנהלות דינמית – יעוצב עם אופי יאנגי, כלומר בהיר, מואר, ריהוט חדיש, טקסטורות חלקות וכד’.

לעומתו עסק בעל אופי טיפולי כגון: מרפאה, ספא, קליניקה – יעוצבו באופן יותר ייני, כלומר חם, עוטף, צבעים רגועים, בדים, שטיחים וכד’.
חמשת היסודות, המהווים חמישה סוגי אנרגיה, מקבלים משמעות נוספת ביעוץ לעסקים. סוגי העסקים מתפלגים לפי המאפיינים השונים של היסודות. למשל: תחום החינוך יקושר ליסוד העץ, אשר המאפיין שלו הוא צמיחה. רואה חשבון ישוייך ליסוד המתכת, מטפלים ישויכו ליסוד המים ואילו משרדי פרסום ואנשי במה ישוייכו ליסוד האש.
יעוץ פאנג שוואי יכול להשתלב בזמן שיפוץ לקראת מעבר למקום חדש, בחירת מקום חדש, או כטיפול כשמרגישים ש”משהו לא עובד”.
מסקנות היעוץ יכולות להיות ברמות שונות בהתאמה: החל מהמלצה על תכנון העסק, מיקום דלת הכניסה, חלוקת חדרים, תכנון עמדות ישיבה בחדרים או בחללים פתוחים, המלצה על צבעים, חומרי גמר, תאורה ועוד.

טיפים:

חשיבות הכניסה – הכניסה הראשית לבניין, כמו גם הכניסה לעסק עצמו, היא השער האנרגטי של לפיכך מומלץ לבחור דלת רחבה, שדרכה יעבור צ’י רב ככל האפשר בנינוחות.

בכדי לא להקשות על הצ’י הנכנס חשוב לא להערים חפצים בסמוך לדלת, לא בפנים ולא בחוץ.
אם קשה לפתוח את הדלת, שמנו את הצירים או תקנו אותה, שאם לא כן, יהיו מאבקים מיותרים והתמודדויות בהרצת העסק. תקינות הדלת חשובה מאוד וכוללת גם צבע יציב שאינו מתקלף.

הלובי – אם יש, צריך להיות רחב ומואר. אם יש בלובי כיסאות המתנה, אין להניחם בקו ישר עם הדלת, על-מנת שהיושבים עליהם לא יספגו את תנועתו האגרסיבית של הצ’י הנכנס דרך פתח הדלת.

אם עובדת במקום פקידת קבלה, יש להפנות את גב כיסאה אל הקיר ואת פניה לעבר הדלת. עם זאת חשוב שלא תשב ממש אל מול הדלת. המיקום הטוב ביותר בעבורה הוא בפינה האלכסונית הפונה אל הדלת.

הזדמנויות חדשות – השפעת האנרגיה, הצ’י, מתחילה עוד הרבה לפני חלל העסק עצמו. יועץ פאנג שוואי יוכל לזהות את סוג האנרגיה המקיפה את המבנה, איך האנרגיה זורמת מסביב ובתוכו וכן את כמות ואיכות האנרגיה המגיעה אל העסק. זרימה לא הרמונית של הצ’י לא תאפשר להזדמנויות חדשות להגיע אל העסק. ייתכן שהשפע לא יגיע, ההתפתחות העסקית תתקע או אפילו לקוחות לא יזרמו פנימה.

יש לאפשר מעבר חופשי של צ’י מדלת הכניסה אל חללי העבודה ,וכדאי “לסמן את הדרך ” ולהנחות את הצ’י שייכנס פנימה. אם אתם מקבלים קהל – תלו שלט על הדלת עם שם העסק, ואפילו על הדלת הפנימית בבית.
כאשר הצ’י אינו מגיע במיטבו אל חלל העבודה, לא יגיעו הזדמנויות חדשות, שפע ולקוחות.

אירגון הרהיטים – חשיבות מיוחדת יש לאופן העמדת שולחן הכתיבה והכסא. מיקום נכון יכול ליצור אווירה יצירתית ומלאת השראה או מאידך אווירה מתסכלת שתעקב התקדמות והישגים.

את עמדת העבודה אין למקם בקו ישר מול הדלת. האנרגיה הנכנסת מהדלת טסה ישירות ואם אתם שם תשמשו מטרה מתמדת. אתם תחושו תחילה באי נוחות ועם הזמן תהיה ירידה בריכוז ובאנרגיה האישית שלכם. (בבית עסק יש נטיה לתחלופה של עובדים היושבים מול הדלת….).
אם לא ניתן להחליף מיקום, הניחו שטיח או עציץ גדול בין השולחן לדלת. אלו יאטו את הצ’י הנע לכיוונכם.
המיקום האידיאלי לכיסא הוא עם גב לקיר ועם הפנים לדלת, או לפחות אם זווית ראייה לדלת. כיסא ללא תמיכת קיר עלולה להוריד את תחושת הביטחון ורמת הריכוז. אם יש חלון מאחוריכם רצוי ללהסיט את הוילון והתריסים. אם אין אפשרות לקיר, או שהוא רחוק, כיסא עם משענת גבוהה (כמו כסא מנהלים) יעשה את העבודה.
עקרון חשוב נוסף בפנג שואי שיש להקפיד עליו הוא שליטה על הדלת. כלומר, היכולת לראות משולחן הכתיבה את הדלת, ואת היוצאים והנכנסים דרכה. ישיבה עם הגב לדלת כמוה כהפניית גבכם לסכנה ואתם עלולים לחוות תחושה של חוסר בטחון ופגיעות. היות ולא תוכלו לראות מי נכנס בהפתעה לחדר – מערכת העצבים שלכם תהיה דרוכה כל העת.
אם אינכם יכולים לסדר כך ששולחן העבודה שלכם יפנה לדלת, תלו מראה קטנה מעל לשולחן כך שתוכלו לראות את השתקפות דלת הכניסה או תלו פעמון רוח בדלת כך שמי שנכנס “יצלצל” ואתם לא תופתעו.
כללים אלו נכונים גם לגבי מטפלים. מיטת הטיפולים צריכה להיות ממוקמת כך שהמטפל לא יהיה בגבו לדלת ולא יעמוד/ישב בקו הדלת.

שולחן העבודה -האנרגיה של סביבת העבודה מושפעת גם מן השולחן עצמו. מאחורי שולחן גדול תוכלו להרגיש מכובדים ורבי עוצמה. רוחב השולחן גם משפיע על רוחב המחשבה ועל הראייה קדימה. שולחן קטן יצמצם לכם, בנוסף למרחב העבודה, גם את מרחב המחשבה, וישדר לכם את התחושה שאין לכם לאן להתפתח.
סדר ואי סדר – סדרו וארגנו את שולחן הכתיבה וכל מרחב העבודה. דאגו למקומות אחסון, שמרו את הניירת מאורגנת ומסודרת כהלכה במגרות ובארונות והימנעו מעומס וצפיפות.

חוסר סדר יחסום את זרימת האנרגיה סביבכם. יקשה עליכם לחשוב בצורה מסודרת וממוקדת ואתם עלולים למצוא עצמכם “טובעים” בעבודה, מתקשים לעמוד במשימות ולקדם פרויקטים שהצבתם לעצמכם.
סדר לעומת זאת יאפשר לצ´י לנוע באופן חופשי, יסייע לכם להיות מרוכזים ויצרניים ויקנה לכם תחושת שליטה.

על הכותב

ממו מגזין

ממו מגזין

השאר תגובה

דלג לתוכןכפתור לפתיחת תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black

תפריט נגישות

הצהרת נגישות