דעת מומחה

סקי זה לא רק סקי

גלישה בסקי מהווה אתגר והנה בעלת ערך מוסף לחיים. גוף, מוח ונפש צריכים ללמוד קודים התנהגותיים חדשים ושונים, המחייבים אותנו לצאת ממצב הנוחות, המוכר והידוע

גלישת סקי תורמת באופן משמעותי לשיפור יכולות תפקודיות רבות ומגוונות.

גלישת סקי וסנובורד הנם ענפי ספורט הנוגעים במקומות נפשיים ועמוקים. אחד השיעורים החשובים שאפשר ללמוד דרך ענפי ספורט אלו זה איך ליפול, דבר שביומיום אנחנו מסרבים לעשות. דרך הנפילה או דרך חוסר היציבות שקוראת לעיתים הגוף לומד באופן חד משמעי ללא מילים מה לא לעשות והנפש לומדת לקבל את חוסר היציבות / כמעט נפילה כשלב למידה שמבהיר שפשוט פעלתי לא נכון. מצבים אלו אינם מצבי “חולשה” נהפוך הוא, אלו הם מצבי למידה, התעוררות למידה דרך הגוף.

אנשים שמטבעם רגישים, סגורים, פגועים ופגיעים בד”כ לא מאפשרים לעצמם להיות בחוסר שליטה/חוסר יציבות ובוודאי לא מול חברים וקהל, ולא תמיד מסוגלים לאפשר לעצמם להיכנס לתחומי ספורט מסוימים. יש כאלה החושבים שתמיד הם צריכים להיות ב-100% שלהם, בשליטה, להיות בסדר ושלא יראו אותם במצבים “חלשים”, את הקושי ואת הסערה הרגשית שלימוד ואימון הגלישה בסקי גורם להם.

אנחנו מניסיון רב השנים שלנו , מאז 1998, בטוחים כי סקי הוא לא רק סקי, הוא מחזק ומתחזק מערכות גוף ונפש שאף ספורט אחר לא עושה. אנו פוגשים מידי יום גם אנשים אשר עוברים תהליך ארוך מאוד עם עצמם במהלך אימוני הגלישה אצלנו עד אשר הם בונים לעצמם “מעגל סביבה בטוחה” חדש ורחב יותר.

שאיפתו של כל אדם היא לתפקד במצוינות בכל תחומי החיים. המציאות הינה מלאת אתגרים והפן התחרותי שלנו, מתבטא ,בתחרותיות שלנו  כלפי עצמינו וכלפי הסובבים אותנו. כדי להצליח יותר כדאי:

1. שנתאמן ונתרגל את עצמינו, בתחום ה”לא נודע” וכך ככל שנרחיב את “שדות האימון” שלנו, נשתפר, נהיה מושלמים יותר והפעילות שלנו תתרחב ותהפך למשהו אינטואיטיבי יותר הנעשה ללא מחשבה. אדם אשר לא מתרגל חשיבה יוצרת  “מחוץ לקופסה”  סביר להניח שבשלב מסוים גם ירגיש “תקוע” וגם לא יצליח עוד להתקדם,  ממש כמו בגלישת סקי.

2. כולנו מכילים בתוכנו מרכיבים וזיכרונות פיזיים ומנטאליים מהעבר שלנו הבאים לידי ביטוי בפחדים, התרגשות, חששות ושמחה מפעולות מסוימות, דרך הפעילות בגלישה בה אנו בסקימולטור משתמשים לפחות  בשלושה חושים בו זמנית: ראיה (אנו רואים את עצמינו במראת ענק), שמיעה (הדרכת מדריך באופן אישי ובשפת האם שלנו – עברית) חישה- מישוש (הגלישה הפיזית שלנו שבה אנו מפעילים את גופינו בניגוד לחלק מהאינסטינקטים שלנו), אנו מגיעים לתוצאות מהירות יותר ומפותחות יותר גם בפעילות פיזית וגם בפעילות מחשבתית.

3.  סביבה – בני האדם באופן טבעי הינם יצורים חברתיים. כל אדם אם במודע או לא במודע מושפע מסביבתו לטוב ולרע. הסוד הוא להסתכל על האחר להיתמך בו ולאפשר לעצמך ללמוד ממנו לטוב ולרע מצד אחד ומצד שני גם להעלות את היכולת האישית העצמית שלך.

הסקי מעצם היותו ספורט אקסטרים מעצים, מרחיב ו” דוחף”  את “גבולות” היכולת שלנו, ככל שנתאמן יותר נגיע לתוצאות טובות יותר בכל תחומי החיים כולל הביטחון העצמי..

איפה ניתן להתאמן בארץ?

ישנה בארץ רשת מרכזי סקי בשם סקימולטור,  אשר מאפשרת אימוני גלישה בסקי שלג במשך כל השנה.

החברה מציעה פעילויות גיבוש וימי כיף לחברות עם ערך מוסף. במהלך הפעילות ה”קליפות נושרות” גבולות האנשים נדחפים ומועצמים ונערכת היכרות אמיתית תוך התמודדות עם מצבים שבמהלך היום יום לא קורים.

אז צאו מהכורסא והקופסא ובואו לחוות חוויה יוצאת דופן מאתגרת ומהנה

פרטים נוספים על מרכזי הסקימולטור ניתן למצוא באתר הבית: www.skimultor.co.il

על הכותב

ממו מגזין

ממו מגזין

השאר תגובה

דלג לתוכןכפתור לפתיחת תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black

תפריט נגישות

הצהרת נגישות