סדנאות והרצאות

לאתר המרצים

ראם סמואל מספר איך הפך מנער חולה לאלוף צרפת במירוצי מכוניות
מסרים של נחישות, התגברות על מכשולים, חתירה למצוינות, חתירה לניצחון ומובילות, עבודת צוות, מחויבות למטרה ויחסי אנוש הם מסרים שכל ארגון שש להעביר לעובדיו. סיפורו האישי של ראם סמואל, הוא דוגמה לכל אותם ערכים.
ראם סמואל הוא חולה סכרת נעורים שהגשים חלום, כנגד כל הסיכויים, וזכה פעמיים באליפות צרפת למרוצי ראלי. הוא יצר תקדים בפדרציה העולמית למרוצי מכוניות והפך לנהג המרוצים הסוכרתי הראשון בעולם.
ההתחלה לא היתה קלה. בגיל 12 ראם מבין שהמחלה סוכרת נעורים, היא מחלה המגבילה את רוב החולים בה לחיים מסודרים ומאורגנים ומונעת יציאה להרפתקאות. ראם שהיה צמא להרפקאות וחלם להיות טיס, מבין שחלומו לא עומד להתגשם. שברון החלום הוביל את ראם, תלמיד טוב מבית טוב, להתדרדר למקומות שיכלו להביא אותו לאבדון.
יציאתו ממעגל הכישלונות וההתדרדרות ותחילת דרכו מעלה אל עבר הצלחה בעסקים ומרוצי מכוניות. נעוצה בהבנה אליה הגיע רק בגיל 26. הוא בחר לא להיכנע לחיים ‘ממוצעים ומשעממים’ אלא לחתור לחיים אתגריים ומספקים והחליט להגשים חלום ישן ולהתחרות במרוצי מכוניות, תחום שלא היה מוכר כלל בישראל.
בניגוד להערכות ודעות רופאים ואנשי מקצוע עבר ראם לאירופה ושם הגשים את חלומו והפך לאלוף המרוצים הישראלי הראשון וכן לחולה הסוכרת הראשון בעולם שהצליח במרוצי מכוניות.
ראם על פני השנים:
1990 – חולה הסוכרת הראשון בעולם שמתחרה במרוצי מכוניות
1994 – זכייה ראשונה באליפות צרפת
1995 – מקום רביעי במרוץ מונטה קרלו במסגרת אליפות העולם
1996 – הקמת מסלולים – נהיגה מצילת חיים, ומסלולים – RACING & SPORT
1997 – זכייה שנייה באליפות צרפת
2008 – פיתוח שיטת הנורה האדומה החוסכת מעל ל 50% במעורבות בתאונות
סיפורו של ראם יכול להיות הסיפור של כל אחד מאיתנו.
ראם על פני השנים: www.hamartzim.co.il

על הכותב

ממו מגזין

ממו מגזין

השאר תגובה

דלג לתוכןכפתור לפתיחת תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black

תפריט נגישות

הצהרת נגישות