אירועים ופעילויות

חדש : מוזיאון רנו

אוסף מכוניות, היסטוריית מדינת ישראל, ציונות, ארכיטקטורה ותל-אביב הקטנה הם חלק קטן ממאות הפרטים ששוכנים במוזיאון החדש.

משפחת קרסו חנכה בחודש שעבר מוזיאון חדש בפארק ראם (הסמוך לצומת גדרה), המוקדש למותג הרכב רנו אותו מייבאת חברת קרסו מוטורס מקום המדינה (1948).

זהו המוזיאון הראשון שנפתח בישראל למותג רכב המשלב את היסטוריית התפתחות רנו בארץ לצד סיפורה של משפחת קרסו. מנהלת הפרויקט חנה ליברמן  הסבירה כי מטרת המוזיאון הייתה לבנות אכסניה לאוסף פרטי של מכוניות רנו השייך לאחד מבני משפחת קרסו, הפכה במהרה למסע מרתק שחשף רבדים נוספים שיוצגו במוזיאון: מותג, היסטוריה, ציונות, ארכיטקטורה,תרבות, אמנות ואף  גישות עסקיות .

המוזיאון משתרע על שטח של כ- 278 מ”ר ותכנון החלל מציג את אבולציית המותג רנו, הבאה לידי ביטוי במיצגים שונים , דגמים מתחלפים והתחקות אחת התפתחות, במקביל לסיפור המשפחתי של מואיז קרסו (משה קרסו) שהיה הכוח שניווט את משפחת קרסו בישראל.

חלל המוזיאון עוצב כרחוב תל-אביבי הלקוח מסביבת רוטשילד/שדרות בנימין של שנות ה-30, על מראה הבתים, שלטי הפרסום, בתי הקפה ואלמנטים נוספים.

לדברי הלה רוס שניהלה את הצד הקריאיטיבי של המוזיאון: עבודת השחזור והתחקירים הייתה נרחבת ומקיפה שכללה פנייה לאספנים פרטיים, ארכיונים, אמנים ועוד.

עיצוב חלל המוזיאון והטקסטים שילוו את המבקרים ימחישו את העולם הדינאמי שחווה ויצר משה קרסו ושלתוכו נוצק המותג רנו. התפיסה הפרקטית שאפיינה את משה קרסו הפכה לחלק מהקונספט של המוזיאון והיא מלווה את המבקרים באמצעות שני ציטוטים מרכזיים שנחרטו על קירות המוזיאון ונוגעים לנסיבות הקמתו של בנק דיסקונט כמו גם כניסתה של המשפחה לתחום הרכב:

” יהודים מגיעים לארץ מכל קצוות תבל. יחלפו דור או שניים עד שיווצרו כאן תרבות ושפה פחות או יותר אחידות, עד אז יתקבצו העולים בשכונות של בני עדתם ויעדיפו לעשות עסקים עם אנשים המבינים את שפתם ואת מנהגיהם.”

“יש לנו שישה ילדים וצריך לדאוג לעתידם ,אני חושב שאכנס למענם לעסקי המכוניות”

על הכותב

ממו מגזין

ממו מגזין

השאר תגובה

דלג לתוכןכפתור לפתיחת תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black

תפריט נגישות

הצהרת נגישות