כתבת החודש סדנאות והרצאות

חגורה בחיבוק

בשבריר שנייה אחת, השתנו חיי. התרחשה תאונת דרכים קטלנית בה הייתי מעורבת. התוצאה יכולה הייתה להיות שונה ואפשרית למניעה.

בתאריך – 8/11/1997, בשבריר שנייה אחת, השתנו חיי. התרחשה תאונת דרכים קטלנית בה הייתי מעורבת. שני אנשים נהרגו במקום ואחד פצוע אנוש – גלעד בני, בן הכמעט 14, אשר נפגע בראשו. כעבור 3 ימים נפטר גלעד. את התאונה לא יכולתי למנוע או להתחמק ממנה, אך התוצאה יכולה הייתה להיות שונה ואפשרית למניעה.

כחודש וחצי לאחר-מכן, הוזמנתי לפתוח את תשדירי “השבוע למלחמה בתאונות הדרכים” ברדיו האזורי – רדיו לב המדינה – בהנחייתה של שוש עטרי ז”ל.

דברי באותו שידור, שנמשך כ-3 שעות, יצרו גל תגובות אדיר ומרגש שנמשך לאורך כל אותו שבוע ואז התחלתי להבין את עוצמת הדבר אותו אני יכולה להעביר הלאה,לעזור לאחרים למנוע את הכאב שאינו ניתן לתיאור.

בעקבות אותו שידור, הוזמנתי למועצה הלאומית למניעת תאונות, שם נתבקשתי להמשיך ולהעביר את המסר בבתי הספר ברחבי הארץ.

מאז ידעתי מהו הייעוד שהוטל עליי – המורשת שגלעד השאיר לי: לעזור לבני אדם לקחת אחריות על חייהם וחיי הזולת, בבחינת…”ונשמרתם לנפשותיכם…”, להבין את ערך החיים וחלקו של כל אחד בשמירתם תוך ערבות הדדית!

זוהי משימתי וזה החלק שביכולתי לתרום להבנה והפנמה של התנהגות אחראית ושומרת חיים, שהרי החיים הם המתנה היפה ביותר שקיבלנו ותפקידנו לשמרם.

זה בידיו של כל אחד מאיתנו, כי כל אחד הוא השומר הטוב ביותר שיש על חייו הוא. אף אחד לא יכול לעשות זאת טוב ממנו.

אני יודעת שאני עוזרת לאנשים לעצור, לחשוב ולהיות מודעים ואחראיים יותר לחייהם וחיי יקיריהם למען יחזרו בשלום הביתה!!

אני מאמינה בחינוך, בהבנה ומודעות. הידיעה ותשומת הלב המופנית למעשינו וההתנהגות, היא זו המאפשרת לנו לקחת אחריות. חוסר תשומת לב וחוסר מודעות – פותחים פתח לטעויות  ובכביש הן גורליות וללא תקנה.

אני מאמינה בדרך חיובית משום שלדעתי, הפחדות לא עושות את הפעולה הנדרשת, אלא להיפך, יוצרות הדחקה והכחשה.

במפגש ביני לבין שומעיי, אני מביאה את סיפורי האישי כדוגמה ומתמקדת בחשיבה ומסקנות, התנהגות ומודעות ויוצרת אצל השומע גירוי של החשיבה, המודעות והרגש. בכך אני תורמת להבנה והפנמה באמצעות ניתוח התנהגות ומצבים שונים, בהם אנו פועלים. בדרך זו אני מוליכה את השומע למסקנות ברורות לגבי הסיבות העיקריות להתנהגות מסוכנת ומסכנת.

מודעות וידיעה היא זו המאפשרת לנו לקבל החלטות נכונות ואחראיות המצילות חיים.

דליה קמרון
“חגורה בחיבוק”
052-5182121

על הכותב

ממו מגזין

ממו מגזין

השאר תגובה

דלג לתוכןכפתור לפתיחת תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black

תפריט נגישות

הצהרת נגישות