אירועים ופעילויות

החופש הגדול בפסח

ארגון פעילויות הורים וילדים במסגרת העבודה יעזור לעובדים להעסיק את ילדיהם ויזכה את הארגון ברגשות הוקרה. אז מה עושים?

כל ההורים מכירים את ההתמודדות עם חודשי הקיץ שטומנים בחובם מעבר לחום וללחות הבלתי נסבלת גם חודשיים של ילדים בקייטנות, בפעילויות, מול מסך הטלוויזיה ומסך המחשב ואינספור הוצאות על בילויים ועל ארטיקים משיבי נפש.

כיצד יכול הארגון לעזור לעובד להתמודד עם החופש הגדול? הנה כמה אפשרויות:

אפשר לערוך פעילות משפחתית ברוח קיצית. אם ניתן, אפשר להזמין פעילויות לאתר החברה או לצאת ליום כיף (תלוי בתקציב). אפשר לשלב פעילות יצירה לילדים, להעניק מתנות קטנות וממותגות, לעשות שימוש בצבעי המותג/החברה במהלך הפעילות. מה דעתכם למשל על סדנת עפיפונים בחוף הים?

 

פעילות home-made – אם התקציב מאוד מוגבל, אפשר להפיק פעילות הורים וילדים פנים-ארגונית. לחלק אחריות בין המחלקות השונות להקמת ותפעול תחנות (יצירה, הפעלה, משחקי חברה) ולהעביר יום שלם ביחד.

יריד יד שנייה – אפשר להזמין את העובדים להציע את “מרכולתם” חפצים שאין להם שימוש בביתם – אפשר למכור או לבצע סחר-חליפין. ותאמינו לנו: צעצוע משומש של אחד הוא מציאה גדולה עבור האחר. הילדים מרוצים, ההורים מרוצים עוד יותר.

 

שעת סיפור או הופעה לילדים – אם יש מקום ותקציב, אפשר להזמין הופעה מרוכזת לילדי העובדים. הרי במהלך החופשה, מגיעים ל’ביקור’ ילדי העובדים, אז למה לא שתזמינו אותם לבוא באופן מרוכז ביום ספציפי וגם ליהנות מהצגה או שעת סיפור?

 

פעילויות יצירה לילדי העובדים – אם אין תקציב גדול וגם אין חלל גדול,  בחברות קטנות אפשר לקיים פעילות נקודתית בחדר הישיבות. למשל סדנת אוריגמי, לפזר משחקי חשיבה, להקרין סרט לילדים מלווה בדלייי פופקורן (שאפשר להכין מבעוד מועד בקלות במיקרו). אפשר גם להציב שולחנות משחק ברחבי החברה ואז הילדים שקפצו ל”ביקור” ומתלווים להורה בעבודה יכולים להפיג את השעמום.

 

סדנאות ‘ירוקות’ לילדי העובדים – סדנאות יצירה מחומרים נפסדים או ממוחזרים הן דרך מצוינת לתרום לסביבה ולתרום הנאה ויצירתיות לילדי העובדים. פחיות שימורים יכולות להפוך בעזרת עיסת נייר למעמד עטים, צנצנות זכוכית יכולות להפוך בעזרת צבעי זכוכית לאגרטלים וקרטוני ביצים עשויים להפוך לכסא מהודר.

על הכותב

ממו מגזין

ממו מגזין

השאר תגובה

דלג לתוכןכפתור לפתיחת תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black

תפריט נגישות

הצהרת נגישות