כתבת החודש

“דרך המראה” לארגונים

מודל “דרך המראה” מבוסס על עקרון פשוט אך רב עוצמה: כל מה שאני מגיב אליו (אצל אנשים אחרים או במה שקורה לי), הוא מראה של משהו ביחסים שלי עם עצמי. כיצד מודל זה בא לידי ביטוי בארגונים?

 עיקרון זה מתייחס גם לכך שהמראה לכאורה מראה לנו את מה שקיים (להלן”המציאות”) אבל בעצם, בכולנו, קיימת הנטייה האנושית להביט במראה ולראות כל אחד משהו אחר (להלן “הסרטים” או הפרשנויות שלנו אתה מציאות). בצמוד לעיקרון זה, מודל “דרךהמראה” נתמך גם בתפיסת העולם שטוענת ש” שלרוב אין לנו שליטה על הנסיבות, אך תמיד יש לנו בחירה על איך אנחנו מתייחסים לנסיבות אלו”.

כאשר אנו מוכנים להסתכל במראה באופן הזה, מתאפשרים לנו מספר דברים: אנו לומדים לזהות ואז גם לנהל את תבניות ההתנהגות האוטומטיות שלנו ולא להיות מנוהלים על ידן. אנו לומדים לקחת אחריות אישית מלאה דרך ראייה של חלקנו בכל דבר או מה אנחנו יכולים לעשות בקשר אליו. אנו לומדים לתקשר באופן ישיר, בהיר, לוקח אחריות וענייני.

דרך המראה” היא גישה אשר מחברת ומשלבת באיזון מיטבי בין העולם הרגשי הפנימי לפרקטיקה ולשימוש בה בחיי היום-יום בארגון. היא מאפשרת עבודה מקצועית ממוקדת להשגת תוצאות בטווח קצר ובנוסף היא מעניקה כלים יישומיים וברורים למשתתפים. במסגרת “דרך המראה” אנו יכולים להציע מגוון רחב של אפשרויות ולאפשר התאמה של ההדרכות והסדנאות למאפייני הארגון וצרכיו:

“דרך המראה”לצוותים אורגאניים: פיתוח לקיחת אחריות אישית יוצאת דופן ותקשורת ישירה וחדשה, שיפור היחסים ושדרוג שיתוף הפעולה והסינרגיה הצוותית, “שחרור אנרגיה” ותיעולה לקידום משימות צוותיות וחשיבה יצירתית בצוות. ·

“דרך המראה” למנהלים בדרגי ניהול בינוני ובכיר: פיתוח האחריות האישית והניהולית בסביבה עסקית משתנה, שיפור יכולת ההובלה הניהולית ותפיסת המסוגלות העצמית, שדרוג יכולת המיקוד ומימוש הפוטנציאל הניהולי האישי, ליווי בשינוי, תפקיד ובהטמעת התפקיד החדש.

“דרך המראה” לדרג ניהולי ספציפי: גיבוש ויצירת זהות ארגונית לדרג ניהולי – מנהלי תחומים/קבוצות/צוותי הנהלה ועוד, במעבר תפקידי מדרג לדרג או לגיבוש ופיתוח קבוצה ניהולית מדרג מסוים במתכונת קבוצת עמיתים.

“דרך המראה” להתמודדות עם סיטואציות ארגוניות: למשל התמודדות עם משברים כהזדמנות, ויצירת מציאות ארגונית רצויה או פיתוח שיתופי פעולה בין חטיבות/מחלקות למימוש הסינרגיה הארגונית.

“דרך המראה”  לפיתוח כישורי מנטורינג ניהולי:  פיתוח יכולות לקיחת אחריות אישית, יכולת שאילת שאלות, יכולת הקשבה עמוקה, יכולת לזיהוי מגוון של אפשרויות, יכולת לנהל מתוך מציאות (שימוש בשפת ה”כן”), יכולת לזיהוי “סרטים”/פרשנות, ניהול מתוך אמונות וערכים אישיים ויכולת להביא את העובד ליישום עצמי של כל אלו.

“דרך המראה”לעבודה על היחסים בין שני עמיתים או מנהל ומי שמנוהל על ידו או מנכ”ל ואחד מחברי ההנהלה, ליצירת בהירותו/או פריצת דרך ביחסים שתאפשר עבודה אפקטיבית יותר.

דניאלה קליין – מפתחת גישת”דרך המראה”  הינה בעלת יותר מ- 25 שנות ניסיון של עבודה עם מנהלים בארגונים בצוותים ובאופן אישי (“אחד על אחד”). למדה תואר ראשון ותואר שני בפסיכולוגיה חברתית  באוניברסיטת ת”א, מאמנת מוסמכת מטעם- בית הספר EMOTION, בוגרת קורס- אימון קבוצות מטעם FRAN FISHER, במשך כעשר שנים מייסדת ומנהלת שותפה של מכון “יש”- יצירתיות ושינוי – מכון לפיתוח מנהיגות ניהולית בארגונים וכיום מאמנת מנכ”לים, סמנכ”לים, צוותי הנהלה ומנהלים בכירים במגוון ארגונים.

לפרטים נוספים: 054-4407540

על הכותב

ממו מגזין

ממו מגזין

השאר תגובה

דלג לתוכןכפתור לפתיחת תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black

תפריט נגישות

הצהרת נגישות