אירועים ופעילויות

בעקבות “מקורות”

ביקור במרכזי המבקרים של חברת “מקורות” הוא דרך מצויינת לאוורר את העובדים ואת ילדיהם בסיור מהנה וללא עלות

משבר המים המתמשך הפך את המעקב אחר מפלס הכנרת לחלק בלתי נפרד מההווי הישראלי. כולם מגיבים בדאגה כששומעים בחדשות ש”מפלס הכנרת ירד מתחת לקו האדום התחתון” או כשקוראים בעיתון ש”סנטימטרים בודדים מפרידים בין המפלס לקו השחור”. ולמרות זאת, מעטים יודעים כמה קווים יש בעצם בכנרת ומה הסיבה לחשש מירידת המפלס מתחת לקו האדום.

עתה – כשהקיץ כבר כאן, זוהי הזדמנות מצויינת לברר מהי בעצם, התשובה לכל השאלות האלו?

מרכזי המבקרים של חברת מקורות פזורים ברחבי הארץ ופתוחים לקהל. חלק מהמרכזים ממוקמים באתרים היסטוריים הקשורים בקשר הדוק עם הקמת מדינת ישראל והגשמת חזון המדינה.

מרכזי המבקרים פתוחים לקבוצות מאורגנות, בתאום מראש, ללא תשלום.
הסיורים מתאימים לגילאי 11 ומעלה.
הביקורים כוללים הרצאה, הדרכה, סרט וסיור.
המרכז פתוח בכל ימות השנה

בתמונה: מרכז ספיר. צילום משה שי

מרכז המבקרים “אתר אשכול” – חוויה רב חושית

מרכז המבקרים החדש של “מקורות” באתר אשכול, נמצא צפונית לצומת המוביל. במרכז מצפה לכם חוויה של מים, אורות, צבעים וצלילים, הכוללת מיצג מרהיב ומשחק טריוויה מאתגר. כן תשמעו הסבר על מקורות המים בישראל ועל דרכי הטיפול בהם כדי לספקם באיכות מי שתייה מעולה.

מרכז המבקרים אתר ספיר
מרכז המבקרים אתר ספיר נמצא צפונית-מערבית לכנרת. בביקור תשמעו סיפורים מרתקים על הקמתו של “המוביל הארצי” ומערכת אספקת המים הארצית, ותסיירו בתחנת השאיבה החצובה בהר, שבעזרתה עולים מי הערת לגובה של 250 – מטר!

אפשר להמשיך למצפור צ’רה, הצופה לנוף יפיפה של נחל עמוד, לצפות בגיחון  (צינורות באות U) שהניחה “מקורות” בנחל המבצע נועז, ולהבין איך חוצים המים את הנחל ועולים לגדה השנייה על פי חוק הכלים השלובים.

מרכז המבקרים מעיינות הירקון
מרכז המבקרים מעיינות הירקון, הנמצא בין פתח תקווה לראש-העין, מציע חוויות והפתעות מעל ובתוך האדמה. בנקודה זו נפגשים מי “המוביל הארצי” ומעיינות הירקון, וממנה הם מוזרמים דרומה עד למצפה רמון ומערבה לגוש דן. בואו לשמוע סקירה מרתקת על אספקת המים לדרום הארץ ולסייר במעיינות הירקון.

ניתן לבקר באתר מים לירושלים, שנמצא בין מזכרת בתיה לחולדה, ולשמוע על אספקת המים לירושלים בכל הזמנים. ניתן גם בברכת קו השילוח שביער חולדה, וללמוד על אספקת המים לירושלים בגלל ובמלחמת העצמאות בפרט.

מרכז המבקרים תחנת שמחה
מרכז המבקרים תחנת שמחה אחת התחנות המרכזיות של “מקורות” בנגב, נמצא על כביש דורות-רוחמה. בביקור תוכלו לשמוע על אספקת מים לאזור שמתאפיין במחסור במקורות מים טבעיים, וליהנות ממגוון פעילויות.

פרטים נוספים באתר החברה

 לתיאום ביקור קבוצות: 03-6230490

על הכותב

ממו מגזין

ממו מגזין

השאר תגובה

דלג לתוכןכפתור לפתיחת תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black

תפריט נגישות

הצהרת נגישות