כתבת החודש

או..תן לי כח

כל אחד מאיתנו היה רוצה עוד מעט כח. יש מכנים זאת אנרגיה. תורות ניהול חדשות טוענות כי מנהלים באירגונים כיום, אינם מנהלים משאבים כמו זמן, או כסף, הם מנהלים משאבי אנרגיה

משאב החיים העיקרי הוא אנרגיית החיים, אותה יש למדוד, לשמור, להעצים. כי אם אין לך כח, מה תעשה עם כסף או זמן, אם אין לך כח ליהנות מהם?
לפי גישות אחדות אנחנו מנצלים 5-10% מהמוח שלנו ובאחוזים הספורים הללו, הגיעה האנושות להישגים מרשימים. כח, הוא משהו אחר ובאמת, שאלה טובה: כמה כח יש לנו? וכמה מהכח שלנו אנחנו מנצלים?
בחוויה הנתפסת היומיומית, הכח הוא מוגבל, מוקצב ולאף אחד אין מושג כמה כח באמת יש לו וכמה ממנו הוא מכיר ומנצל. כאשר אנחנו מתעייפים, זהו עבורנו סימן שנגמר הכח. התגובה היא מנוחה לשם אגירת וחידוש הכח ואז שוב “יש כח”. מצב זמני הנמשך עד לעייפות הבאה, בדרך זו אנחנו לומדים להכיר את מידת ואת מגבלת הכח שלנו ועם “תקציב” הכח הזה אנחנו לומדים לחיות בבחינת זה מה שיש.

“בחוויה היומיומית, הכח הוא מוגבל, מוקצב ולאף אחד אין מושג כמה כוח באמת יש לו וכמה ממנו הוא מכיר ומנצל”

בפועל, ישנם שני דברים בסיסיים שאיננו יודעים על עצמנו:
א. כמה כח יש לנו.
ב. מקור כוחנו הוא בתוכנו ולא מחוצה לנו. ולכן, כאשר “נגמר” לנו הכח, אנחנו זקוקים לעוד והואיל ומצד אחד אנחנו זקוקים לתוספת כח ומצד שני איננו מעלים על הדעת שהכח הזה מצוי בתוכנו, אנחנו יוצאים לחפש אותו בחוץ. שם, מחכה לנו מערכת משומנת של ‘ספקי כח’ מדומה מעולם האופנה, הבידור, האוכל, הנסיעות והבילויים, תקשורת בידורית, רדיו, טלויזיה, כדורגל, אינטרנט וסלולר – המערכת המשוכללת הזאת מעוצבת באופן שעוצמתה משכיחה מאיתנו שאין לנו כח והיא מספקת לנו תחליפי כח וחומרי מילוי שכאילו הופכים אותנו להרגיש שותפים ב”משהו גדול
ומעצים”.

“אימון יהודי מגלה לאדם את שלושת הכוחות הפועלים בו: הכח הערכי- האידיאלי, הכח הטבעי-היצרי והכח הממצע-השכלי”

נוע אל עצמך
סדנת כח אומרת: “עצור! עשה סיבוב פרסה ובמקום החוצה, נוע אל עצמך. יש בך כח רב והוא אצור בך ומזומן לך בכל עת שתבקש. באדם עצמו טמונים כוחות עצומים ומופלאים והאתגר שלנו הוא לעשותם זמינים ונגישים. הכוחות הללו מתחיים ומתחדשים והספקתם רציפה ומתמדת”. באופן ציורי נאמר שיש בתוכנו מצבר נטען שכאשר הוא מחובר אל מקור החיות שלנו, הוא מתחדש כל העת ואינו מתכלה לעולם. יש רק להניח אותו במטען המתאים וכן, להכניס לשקע.

יהודי, הוא תחנת כח שלא גילו לה את כוחה. אימון יהודי מדבר על כח פנימי שורשי, שמתגלה בשעות תמירות והרות גורל כמו מלחמה ( שלא נדע). לא יאומן איך מאות אלפי ישראלים לובשים מדים, עוזבים בית והולכים למסור את היקר להם ביותר, עבור לוחמים שאפילו אינם מכירים, או עבור חלקי ארץ שאולי לא ביקרו בהם מעודם, מתגברים על פחד ורצים לתוך סמטה אפופת אש להציל לוחם שאת שמו אינם יודעים. הפליאה בולטת יותר כאשר מתבוננים במקבלי הצלשי”ם, נערים צנועים, ביישניים ורגילים שמאחוריהם סיפור גבורה של ענקי כח שבתשובה לשאלה ‘מנין שאבת את הכוחות העצומים הללו’ הם משיבים במבוכה: ‘לא יודע’.
אז איפה הכח הזה בחיי היומיום, היכן הוא כאשר אנחנו זקוקים לו? על כך אנו משיבים בהשראת החכמה היהודית, חכמת הנסתר והנגלה, ממנה שאבנו הדרכה לפיתוח מודל האימון היהודי ולעיצוב סדנת כח שהיא יחידה מסוגה בעולם.
אימון יהודי מגלה לאדם את שלושת הכוחות הפועלים בו כל הזמן:
א. הכח הערכי האידיאלי
ב. הכח הטבעי היצרי
ג. הכח הממצע, הוא הכח השיכלי, המנהל את משאבי האנרגיה ומאפשר לרתום אותם להגשמת שליחות מטרות ויעדים ולעיצוב חיים של יצירה ושמחה מתוך חרות וחופש בחירה.
הכח הפנימי השורשי מחבר את האדם אל הלב שלו, אל הרצון הפנימי, אל מי שהוא באמת, וכאשר הוא מחובר אל השורשים האותנטיים שלו, הוא אחד עם עצמו, רק אז הוא תחנת כח שיוצרת ומחדשת את חייו בעוצמות שלא הכיר.

לפרטים נוספים ולהזמנת סדנאות: 052-6071717

על הכותב

ממו מגזין

ממו מגזין

השאר תגובה

דלג לתוכןכפתור לפתיחת תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black

תפריט נגישות

הצהרת נגישות